Oferty Partnerów Zabierzowskiej Karty Dużej Rodziny

Od 1 lipca można składać elektroniczne wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ oraz świadczenie Dobry Start 300+ na nowy okres zasiłkowy 2019/2020.

Od 1 lipca 2019 r. świadczenie z Rządowego Programu Rodzina 500+ przysługuje na każde dziecko, co oznacza, że o przyznaniu pomocy na pierwsze dziecko nie decydują już kryteria dochodowe. Świadczenie to będzie przyznane na okres od lipca 2019 r. do maja 2021 r. Rodzice, którzy złożą wnioski do końca września 2019 r., uzyskają wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca.

Podobnie jak w ubiegłym roku, świadczenie Dobry Start 300+ na zakup szkolnej wyprawki przysługuje na każdego ucznia rozpoczynającego rok szkolny, bez względu na dochód. Wypłacane jest jednorazowo, a jeśli złożymy wniosek do końca sierpnia, wypłatę otrzymamy najpóźniej we wrześniu.

Wnioski o 500+ i 300+ można składać:
• drogą elektroniczną – już od 01 lipca
• osobiście – od 1 sierpnia – w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zabierzowie (ul. Cmentarna 2) w poniedziałki w godzinach 9:00 – 17:00, a od wtorku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00.
Wszystkie wnioski na nowy okres zasiłkowy są dostępne na stronie Ośrodka w zakładkach – dokumenty do pobrania:
* świadczenie wychowawcze (500+)
* świadczenie Dobry Start (300+)
* świadczenia rodzinne
* fundusz alimentacyjny
oraz w siedzibie Ośrodka.

Ponieważ wnioski na wszystkie świadczenia będą przyjmowane w tym samym terminie, czas oczekiwania osób je składających na przyjęcie może się wydłużyć. Pracownicy GOPS zapewniają jednak, że dołożą wszelkich starań, aby sprawnie obsłużyć wszystkich zainteresowanych.

Niezmiennie zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej…