Oferty Partnerów Zabierzowskiej Karty Dużej Rodziny

RODZINA W POTRZEBIE!!! Grudniowa Niespodzianka 2016 – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zabierzowie

ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!!!

PRZYGOTUJ ŚWIĄTECZNY PREZENT DLA WYBRANEJ PRZEZ SIEBIE RODZINY!!!

OPISY RODZIN


GN04

Pani Anna (30 l.) samotnie wychowuje 4-letniego synka Kubę. Ojciec dziecka obecnie z nimi nie mieszka i nie łoży na ich utrzymanie. Rodzina boryka się z wieloma problemami – Pani Ania do niedawna walczyła z nowotworem skóry, ponadto oboje z synem chorują na astmę… (czytaj dalej)


GN05

Pani Regina (51 l.) samotnie wychowuje syna Patryka (16 l.). Rodzina zajmuje jeden pokój i kuchnię w domu wujka Pani Reginy. Kobieta jest zarejestrowana jako osoba bezrobotna w Urzędzie Pracy, bez prawa do zasiłku. Aktywnie poszukuje zatrudnienia, jednak… (czytaj dalej)


GN07

Pani Magdalena (28 l.) prowadzi wspólne gospodarstwo domowe z mężem Łukaszem (33 l.) i dwójką dzieci – Krzysiem (8,5 l.) oraz Maciusiem (4 l.). Rodzina zajmuje jeden pokój w domu rodzinnym Pana Łukasza, korzysta ze wspólnej kuchni i łazienki. Ich warunki mieszkaniowe są bardzo skromne. Rodzina boryka się z wieloma problemami. Krzyś urodził się z wadą serca, a w ostatnim czasie wykryto u niego torbiele wątroby. Pani Magda, pomimo problemów z kręgosłupem… (czytaj dalej)


GN10

Pani Barbara (30 l.) i Pan Piotr (33 l.) wychowują trójkę dzieci: Kacpra (5 l.), Tatianę (3,5 l.) oraz Przemka (1 l.). Pięcioosobowa rodzina mieszka w jednym, niewielkim pokoju, do swojej dyspozycji ma także kuchnię. Niestety w mieszkaniu nie ma łazienki, znajduje się ona na piętrze i jest użytkowana przez dwie rodziny. Aby do niej dojść, trzeba… (czytaj dalej)


GN11

Pani Lidia (47 l.) po śmierci męża samotnie wychowuje dwójkę dzieci: Basię (18 l.) i  Jana (16 l.). Kobieta pracuje zawodowo jako ekspedientka, natomiast dzieci uczą się w szkole średniej. Do niedawna mogli liczyć na wsparci teściowej, z którą mieszkali, a która niestety kilka miesięcy temu zmarła. Odtąd Rodzina musi radzić sobie sama… (czytaj dalej)


GN13

Pani Anna (38 l.) po rozwodzie z mężem, mieszka wraz z matką Zofią (66 l.) i córką  Amelią (13 l.). Kobieta niedawno podjęła pracę jako ekspedientka, jednak nie może pracować na pełen etat, ze względu na konieczność opieki nad chorą matką. Pani Zofia utrzymuje się z renty, choruje na cukrzycę, reumatyzm i nadciśnienie… (czytaj dalej)


GN14

Pani Emilia (60 l.) mieszka wspólnie z synami Wojciechem (31 l.) i Leonem (33 l.). Kobieta ze względów zdrowotnych (problemy z sercem i schorzenie kręgosłupa) nie może podjąć pracy. Pomaga jednak młodszemu synowi w wychowywaniu jego córki Marysi (7 l.), który po odejściu żony samotnie zajmuje się dziewczynką. Obaj synowie pracują, jednak ich zarobki nie są wystarczające, by zaspokoić podstawowe potrzeby… (czytaj dalej)


GN16

Pani Monika (40 l.) i Pan Krzysztof (43 l.) wychowują dwójkę dzieci: Klaudię (13 l.) i Szymona (10 l.). Rodzina mieszka w niewielkim, ale zadbanym i schludnym domku. Państwo Monika i Krzysztof są zaradnymi ludźmi. Rodzina utrzymuje się z pracy zarobkowej Pani Moniki (1300 zł), pracy Pana Krzysztofa (1200 zł) oraz świadczenia wychowawczego. Rodzina znajduje się w niekorzystnej sytuacji finansowej… (czytaj dalej)


GN18

Pani Laura (41 l.) prowadzi wspólne gospodarstwo domowe z mężem Tomaszem (46 l.) i dwójką dzieci: Markiem (16 l.) oraz Łukaszem (10 l.). Przyczyną trudnej sytuacji Rodziny jest zaciągnięty kredyt pod budowę domu (miesięczna rata wynosi aż 1000 zł) i konieczność ponoszenia wysokich opłat za obecnie zajmowane lokum (1000 zł/m-c). Pani Laura jest zatrudniona jako krawcowa… (czytaj dalej)


 

GN20

Pani Alicja (34 l.) samotnie wychowuje dwóch synków: Bogusia (12 l.) i Franka (11 l.). Kobieta mieszka wraz z matką – Panią Karoliną (78 l.), która wymaga opieki, oraz rodzeństwem i ich rodzinami. Pani Alicja stara się jak może zapewnić swoim dzieciom godne warunki życia. Jednak nadmiar obowiązków, który na nią spadł, zmusił ją o ubieganie się o pomoc. Kobieta pracuje na pełen etat, ciągle podnosi swoje kwalifikacje, by znaleźć lepiej płatną pracę, ponadto zajmuje się chorą na nowotwór matką… (czytaj dalej)

Źródło: UWAGA – RODZINA W POTRZEBIE!!! Grudniowa Niespodzianka 2016 – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zabierzowie