Oferty Partnerów Zabierzowskiej Karty Dużej Rodziny

Składanie wniosków do programu „Rodzina 500 plus” za pośrednictwem bankowości elektronicznej

e-rodzina500+W dniu 9 marca br. w imieniu resortu rodziny pracy i polityki społecznej minister Elżbieta Rafalska podpisała porozumienie z PKO Bankiem Polskim o realizacji programu „Rodzina 500 plus” poprzez bankowość elektroniczną. PKO BP jest pierwszym bankiem, który przystąpił do programu.

W dniu wczorajszym 18 banków podpisało z Ministerstwem list intencyjny z deklaracją włączenia się w przyjmowanie wniosków do Programu.  Są to:  Alior Bank SA, Bank BPH SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Bank Zachodni WBK SA, FM Bank PBP SA (Smart Bank), ING Bank Śląski SA, mBank SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, SGB-Bank SA, Bank Ochrony Środowiska SA, Getin Noble Bank SA, Deutsche Bank SA, Credit Agricole Bank Polska SA.

Zależy nam na tym, aby złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze było jak najprostsze dla rodziców i opiekunów. Uruchomienie kolejnej ścieżki, jaką jest bankowość elektroniczna, to nowa jakość w komunikacji z obywatelami. Dziękuję wszystkim bankom, które włączyły się do naszego programu i wspierają polskie rodziny – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Rodzic lub opiekun będzie mógł za pomocą serwisu internetowego swojego banku złożyć wniosek świadczenie „Rodzina 500 plus”. Rolą banku w tym procesie jest udostępnienie i wysłanie wniosku do Organu prowadzącego w gminie.

Cieszymy się, że konsekwentny rozwój bankowości elektronicznej, z którego aktywnie korzysta już ponad 14 mln Polaków, umożliwi wielu rodzinom dogodny i bezpieczny dostęp do rządowego programu 500+. Jestem przekonany, że sektor bankowy podejmie to wyzwanie z pełnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością” – powiedział Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich

Bank nie będzie gromadził danych, weryfikował danych podanych we wniosku oraz załączników. Dalsza ścieżka obsługi wniosku będzie prowadzona przez samorząd i to on będzie informował o przyznaniu świadczenia.

Ważne! Wnioski będzie można składać bezpłatnie od 1 kwietnia 2016 r. Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy – tj. od 1 kwietnia 2016 do 1 lipca 2016 – rodzice dostaną wyrównanie wstecz. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.

(na podstawie komunikatu PAP)

Zobacz także:

Informacje o programie „Rodzina 500 plus” na stronie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabierzowie /zestawienie artykułów dotyczące 500+/

Zestawienie banków poprzez które można wysłać wniosek 500+ (SW) / 300+ (SDS) oraz założyć Profil Zaufany (stan na 26 czerwiec 2019 r.)

.